SKAL UTVIKLE SEG I SVENSK STORKLUBB

Etter en sesong uten spilletid i Brighton, har Henrik Bjørdal bestemt seg for å gå på lån til Allsvenskan.

>

For ett år siden meldte Henrik Bjørdal overgang fra Aalesund til Brighton, nå reiser midtbanespilleren på lån til IFK Gøteborg. Dette skriver TV2.

IFK blir trent av tidligere Stabæk-trener Jörgen Lennartson, og 20-åringen skal spille med Thomas Rogne og Benjamin Zalo fram til midten av juli.

– Klubben har fulgt med på meg over tid og tydelig vist at de ville ha meg hit. Det gir meg trygghet, sier Bjørdal til klubbens hjemmesider.

– Han er en ung spiller som allerede har kommet langt i karrieren sin, men han har også et stort utviklingspotensial. Han er kreativ og har god spilleforståelse, sier IFKs sportssjef Mats Gren.

Se oppdatert statistikk på Bjørdal hos: Fotballsentralen

Andreas Hopen

92 Artikler